FTR Netværksmøde – Høje Taastrup
Kom til FTR-Netværksmøde og få viden og inspiration til dig som fællestillidsrepræsentant
Kære FTR!
Vi håber at se dig til FTR-Netværksmøde, hvor du vil blive klædt på i din særlige rolle og få nye vinkler og erfaringer til din funktion fra andre fællestillidsrepræsentanter.
Dagen vil bestå af en blanding af oplæg, dialog og sparring med hinanden om dilemmaer og spørgsmål fra jeres FTR-hverdag.
Dagen faciliteres af en konsulent og den lokale formand.
Mødet er fra kl. 09.30 – 15.00, med mulighed for kaffe og morgenbrød fra kl. 09.00 – 09.30 og øvrig forplejning i løbet af dagen.
Det endelige tema og program for dagen bliver udvalgt på baggrund af jeres ønsker.
Tilmeld dig her og sæt kryds i kalenderen allerede nu!
Vi afholder 3 møder i hhv til Høje Taastrup, Fredericia og Randers. Du kan tilmelde dig det møde, der passer bedst for dig at deltage i.
Vi håber at se rigtig mange af jer!
Venlig hilsen
Organiseringskonsulenterne i OTA
Frikøb:
Din arbejdsgiver vil få frikøb for den arbejdstid du bruger på møder, som du indkaldes til af os.
Du får en frikøbsseddel ved din arbejdsplads' HR-kontor, hvor du forklare hvad du har været afsted til og udfylder med de timer, som arbejdsgiver er gået glip af din arbejdskraft. Efterfølgende sender de en faktura til os.
Befordring:
Befordringsskema findes på vores hjemmeside, under "Blanketter".
Brug den her: Blanket B19 – Formular til Afregning af transport – version 2026
Husk registrerings-nr., konto-nr. og ikke mindst underskrift!
Blanketten sendes til oekonomi@socialraadgiverne.dk